Penoplasti Hakkında Merak Edilenler | Op. Dr. Taner Çavumirza |

  • Home
  • Penoplasti Hakkında Merak Edilenler

Penoplasti ameliyatı kimlere yapılır? 
Penoplasti, penis boyutlarının yetersizliği konusunda gerçekten rahatsızlık duyanlarda partnerinin veya vücudun gösterildiği sosyal durumlarda (örneğin soyunma odaları gibi) endişe duyan kişilerde  uygulanabilir. Uzatma penoplastisi, cinsel ilişkinin sorunlu olabileceği bir mikro penis (sertleşmiş penis  olarak ≤ 7 cm uzunluğunda) durumlarda da gerekebilir.

Kontrendikasyonları nedir ?
Hematolojik patolojiler (kanama, pıhtılaşma sorunu  vb.) Bazı ilaçlara toleranssızlık, kalp problemleri, psikiyatrik bozukluklar ve gerçekçi olmayan beklentiye sahip kişilerde bu ameliyat önerilmez.

Komplikasyonlar neler? 
Penoplasti şu an oldukça mükemmel hale getirilmiş bir cerrahi teknik kullanılarak yapılır, Böylece kişinin cerrahi öncesi yönergeleri titizlikle takip etmesi koşuluyla, önemli bir komplikasyon olmaksızın penis boyutlarında gerçek bir artış sağlar. Kalınlaştırma  penoplastisinde, nadiren  kişinin metabolizma hızı ve yaşam tarzı gibi bireysel özelliklerin neden olduğu,% 30’dan daha fazla bir yağ emilimi (kaybı) olabilmektedir; Bu gibi durumlarda yağ emilimini, daha fazla yağ ilave ederek kolaylıkla telafi edilebilir.

Saflaştırılmış yağ kullanımı olası asimetri ve nodülariteyi (yağ hücrelerin bir yerde topaklanması ) son derece nadir görülse de, yağ ameliyattan sonraki günlerde rastgele yerleşim gösterebilir.

Bu nedenle belli zaman aralıklarında yapılacak, masaj ve özel tekniklerle egzersizleri yapmak gereklidir. Bu tür egzersizler son derece basit ve hızlıdır ve çok çaba harcamadan herkes tarafından uygulanabilir.

Riskler neler? 
Penoplasti, sertleşme, boşalma, hassasiyet, orgazm ve doğurganlık ile ilgili herhangi bir risk oluşturmaz. Uzatma penoplastide ameliyat edilen asıcı bağlar,  penisin dışındadır ve bu nedenle bu bağların kesilmesi sonucunda,  ereksiyon ve penisin diğer işlevselliği için önemli olan,  iç yapıları (sinirler, damarlar, arterler ve korpuslar) nda olumsuz bir etkilenme olmaz. Enjekte edilen yağın, enfeksiyonu teorik olarak mümkündür, özellikle operasyon, yeterli hijyeni olmayan koşullarda yapılırsa karşılaşılan bir durumdur. Bu nedenle bu işlem her zaman uygun bir ameliyathanede yapılmalı ve gerekli hijyen koşullarına uyulmalıdır.

​​​Penisin işlevselliğinde değişiklik olur mu? 
Penoplasti herhangi bir şekilde sertleşme, orgazm ve boşalma kalitesinde değişiklik olmaz. Ameliyat öncesinde herhangi bir sorun yoksa , sonrasında da aynı durumunu korur.

​Penoplasti cinsel performansı artırır mı? 
Hayır, çünkü operasyon ereksiyonun kalitesini değiştirmediğinden, eğer kişinin, iyi bir cinsel performansı varsa, bu şekilde devam edecek ve sertleşme sorunu yaşayan biri penoplasti ameliyatı sonrasında sertleşme kapasitesinde bir artış olmaz.

Penoplasti penis hassasiyetini etkiler mi? 
Hayır, çünkü duyarlılığın sorumlusu olan sinir uçları hiçbir şekilde hasar görülmez.

Bize Yazınız